Pärast seda, kui Türgi õhujõud tulistasid oma Süüria piiril alla Vene pommitaja, ei piirdunud Venemaa ainult majandussanktsioonidega, vaid hakkas tugevdama oma sõjalist kohaolekut Türgit ümbritsevates riikides, kirjutab Hürriyet Daily News.
- Vene Musta mere laevastiku sõjalaev Istanbuli lähedal Bosporuse väinas. Foto: epa
Türgiga külgnevasse Armeeniasse, pealinn Jerevani lähedal asuvasse sõjabaasi saadeti lisaks 14 kopterit, millest seitse on ründe- ja dessantkopterid Mi-24 ning seitse transpordikopterid Mi-8. Türgi päevaleht kirjutab, et ründekopterite arv võib seal aasta lõpuks tõusta 15ni.
Allveelaev Rostov-na-Donu, mis kannab tiibrakette Kalibr, saadeti aga pärast Türgi-Süüria piiri intsidenti Vahemerele, kus Venemaal on baas Süüria sadamalinnas Tartusis. Hiljuti saatis Venemaa veel kaks allveelaeva ja õhutõrjesüsteemi kandva ristleja Moskva Vahemere idaossa.
Süürias Himymi lennuväebaasis on Venemaal aga umbes 55 sõjalennukit, s.h Su-30, Su-24, Su-25 ja Su-34, samuti kopterid: seitse Mi-24 ja viis Mi-8. Sealse baasi õhutõrjesüsteemi kuuluvad kompleksid Pantsir-S1, Buk-M2, S-200, S-400 ja Petšora-2M. Baasis on veel raadio-elektroonilise võitluse kompleks Krasuha, umbes 15 tanki ja 30 soomustransportööri.
Seotud lood
Euroopas arvatakse, et Vladimir Putini ja Recep Tayyip Erdogani suhete ülessoojendamine on Türgi presidendi püüd näidata, et Venemaast võib Türgile saada Euroopa Liidu alternatiiv, kirjutas täna Wall Street Journal.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.